Výcvikové středisko

Výcvikové středisko Baltusův mlýn

Historie:
Zásluhou bratra V. Sýkory zakoupila T. J. v r. 1949 Baltusův mlýn (správně Balcarův) u Kokašic v blízkosti Konstantinových Lázní a vytvořila z něj výcvikové a rekreační středisko pro své členy. Díky dobrým, po sobě jdoucím správcům (V. Sýkora, B. Neuwirth, J. Korelus, F. Kulovaný), bylo středisko dobře udržováno po celá léta a plně využíváno.

Současnost:
Příchodem mladých lidí se středisko začalo podstatně vylepšovat, aby vyhovovalo náročnějším podmínkám hygieny a kultury bydlení. Největší rozsah rekonstrukčních prací byl v letech 1983 - 1989. Byla provedena přestavba levého křídla, včetně přístavby nových místností a garáží. Hlavní budova (pravé křídlo) byla kompletně rekonstruována, včetně výměny oken, oprav omítek a střešní krytiny. Všechny práce byly provedeny obětavou dobrovolnou prací členů T. J. Hlavní stavební práce byly dokončeny v r. 1989 celkovým nákladem 260 000 Kč.

Lůžková kapacita je 54 osob, v objektu je celkem 12 obytných místností, samostatná kuchyň s jídelnou, 2 sociální zařízení, vnitřní a venkovní sprchy, pravé křídlo má ústřední vytápění a rozvod teplé a studené vody. K dispozici je společenská místnost s krbem, krytý prostor na stolní tenis a venkovní hřiště na volejbal.

Kontakt

Domaslav 28
34953 Bezdružice

Správce: Jiří Vojta (730579605), sokolskvrnany@seznam.cz